Visas kategorijas

Jaunumi

Sākums>Jaunumi

Jaunumi

Magnētiskā sūkņa darbības princips

Laiks: 2021-05-11 Rezultāti: 224

Magnētiskais sūknis sastāv no trim daļām: sūkņa, magnētiskās piedziņas un motora. Magnētiskās piedziņas galvenā sastāvdaļa sastāv no ārējā magnētiskā rotora, iekšējā magnētiskā rotora un nemagnētiskās izolācijas uzmavas. Kad motors virza ārējo magnētisko rotoru griezties, magnētiskais lauks var iekļūt gaisa spraugā un nemagnētiskos materiālos, kā arī vadīt iekšējo magnētisko rotoru, kas savienots ar lāpstiņriteni, lai sinhroni grieztos, realizētu bezkontakta jaudas pārvadi un pārveidotu dinamisko. noblīvējiet statiskā blīvē. Tā kā sūkņa vārpsta un iekšējais magnētiskais rotors ir pilnībā norobežoti ar sūkņa korpusu un izolācijas uzmavu, "darbošanas, izstarošanās, pilēšanas un noplūdes" problēma ir pilnībā atrisināta, kā arī uzliesmojošu, sprādzienbīstamu, toksisku un kaitīgu vielu noplūde. rafinēšanas un ķīmiskā rūpniecība caur sūkņa blīvējumu tiek likvidēta. Iespējamie drošības apdraudējumi efektīvi nodrošina darbinieku fizisko un garīgo veselību un drošu ražošanu.

1. Magnētiskā sūkņa darbības princips
N magnētu pāri (n ir pāra skaitlis) ir samontēti uz magnētiskā izpildmehānisma iekšējiem un ārējiem magnētiskajiem rotoriem regulārā izkārtojumā, lai magnētu daļas veidotu viena ar otru pilnīgu savienotu magnētisko sistēmu. Kad iekšējais un ārējais magnētiskais polis atrodas viens pret otru, tas ir, nobīdes leņķis starp diviem magnētiskajiem poliem Φ=0, magnētiskās sistēmas magnētiskā enerģija šobrīd ir viszemākā; kad magnētiskie stabi griežas uz vienu un to pašu polu, nobīdes leņķis starp diviem magnētiskajiem poliem Φ=2π /n, magnētiskās sistēmas magnētiskā enerģija šajā laikā ir maksimālā. Pēc ārējā spēka noņemšanas, jo magnētiskās sistēmas magnētiskie poli atgrūž viens otru, magnētiskais spēks atjaunos magnētu zemākajā magnētiskās enerģijas stāvoklī. Tad magnēti pārvietojas, virzot magnētisko rotoru griezties.

2. Strukturālās īpatnības
1. Pastāvīgais magnēts
Pastāvīgajiem magnētiem, kas izgatavoti no retzemju pastāvīgajiem magnētiskajiem materiāliem, ir plašs darba temperatūras diapazons (-45-400°C), augsta koercivitāte un laba anizotropija magnētiskā lauka virzienā. Demagnetizācija nenotiks, ja tie paši poli atrodas tuvu. Tas ir labs magnētiskā lauka avots.
2. Izolācijas uzmava
Kad tiek izmantota metāla izolējošā uzmava, izolācijas uzmava atrodas sinusoidālā mainīgā magnētiskajā laukā, un virpuļstrāva tiek inducēta šķērsgriezumā, kas ir perpendikulāra magnētiskās spēka līnijas virzienam, un tiek pārveidota siltumā. Virpuļstrāvas izteiksme ir: kur Pe-virpuļstrāva; K-konstante; n-nominālais sūkņa apgriezienu skaits; T-magnētiskās transmisijas griezes moments; F-spiediens starplikā; D-iekšējais starplikas diametrs; materiāla pretestība;-materiāls Stiepes izturība. Kad sūknis ir projektēts, n un T ir norādīti darba apstākļos. Lai samazinātu virpuļstrāvu, var apsvērt tikai no F, D un tā tālāk aspektiem. Izolācijas uzmava ir izgatavota no nemetāliskiem materiāliem ar augstu pretestību un augstu izturību, kas ļoti efektīvi samazina virpuļstrāvu.

3. Dzesēšanas smērvielas plūsmas kontrole
Kad magnētiskais sūknis darbojas, ir jāizmanto neliels daudzums šķidruma, lai nomazgātu un atdzesētu gredzenveida spraugas laukumu starp iekšējo magnētisko rotoru un izolācijas uzmavu un slīdošā gultņa berzes pāri. Dzesēšanas šķidruma plūsmas ātrums parasti ir 2–3% no sūkņa projektētā plūsmas ātruma. Gredzenveida zona starp iekšējo magnētisko rotoru un izolācijas uzmavu rada lielu siltumu virpuļstrāvu dēļ. Ja dzesēšanas smērviela nav pietiekama vai skalošanas atvere nav gluda vai bloķēta, barotnes temperatūra būs augstāka par pastāvīgā magnēta darba temperatūru, un iekšējais magnētiskais rotors pakāpeniski zaudēs savu magnētismu un magnētiskā piedziņa neizdosies. Ja barotne ir ūdens vai ūdens bāzes šķidrums, temperatūras paaugstināšanos gredzena zonā var uzturēt 3-5°C; ja barotne ir ogļūdeņradis vai eļļa, temperatūras paaugstināšanos gredzena zonā var uzturēt 5-8°C.

4. Slīdošais gultnis
Magnētisko sūkņu slīdgultņu materiāli ir impregnēts grafīts, pildīts ar politetrafluoretilēnu, inženierzinātņu keramika un tā tālāk. Tā kā inženiertehniskajai keramikai ir laba karstumizturība, izturība pret koroziju un berzes izturība, magnētisko sūkņu bīdāmie gultņi lielākoties ir izgatavoti no inženierijas keramikas. Tā kā inženiertehniskā keramika ir ļoti trausla un tai ir mazs izplešanās koeficients, gultņa klīrenss nedrīkst būt pārāk mazs, lai izvairītos no negadījumiem, kas saistīti ar vārpstu.
Tā kā magnētiskā sūkņa slīdošo gultni ieeļļo ar transportējamo vidi, gultņu izgatavošanai jāizmanto dažādi materiāli atbilstoši dažādiem materiāliem un darbības apstākļiem.

5. Aizsardzības pasākumi
Kad magnētiskās piedziņas darbināmā daļa darbojas ar pārslodzi vai rotors ir iestrēdzis, magnētiskās piedziņas galvenās un piedziņas daļas automātiski noslīdēs, lai aizsargātu sūkni. Šajā laikā pastāvīgais magnēts uz magnētiskā izpildmehānisma radīs virpuļu zudumus un magnētiskos zudumus aktīvā rotora mainīgā magnētiskā lauka ietekmē, kas izraisīs pastāvīgā magnēta temperatūras paaugstināšanos un magnētiskā izpildmehānisma slīdēšanu un atteici. .
Treškārt, magnētiskā sūkņa priekšrocības
Salīdzinājumā ar centrbēdzes sūkņiem, kuros izmanto mehāniskās blīves vai blīves, magnētiskajiem sūkņiem ir šādas priekšrocības.
1. Sūkņa vārpsta mainās no dinamiska blīvējuma uz slēgtu statisku blīvējumu, pilnībā izvairoties no vides noplūdes.
2. Nav nepieciešams neatkarīgs eļļošanas un dzesēšanas ūdens, kas samazina enerģijas patēriņu.
3. No sakabes transmisijas līdz sinhronajai pretestībai nav kontakta un berzes. Tam ir zems enerģijas patēriņš, augsta efektivitāte, kā arī slāpēšanas un vibrācijas samazināšanas efekts, kas samazina motora vibrācijas ietekmi uz magnētisko sūkni un ietekmi uz motoru, kad sūknim rodas kavitācijas vibrācija.
4. Pārslogojot, iekšējais un ārējais magnētiskais rotori relatīvi slīd, kas aizsargā motoru un sūkni.
Ceturtkārt, darbības piesardzības pasākumi
1. Novērst daļiņu iekļūšanu
(1) Feromagnētiskiem piemaisījumiem un daļiņām nav atļauts iekļūt magnētiskā sūkņa piedziņas un gultņu berzes pāros.
(2) Pēc viegli kristalizējamas vai nogulsnējamas vides transportēšanas to savlaicīgi izskalojiet (pēc sūkņa apturēšanas sūkņa dobumā ielejiet tīru ūdeni un pēc 1 minūtes darbības iztukšojiet), lai nodrošinātu slīdgultņa kalpošanas laiku. .
(3) Transportējot barotni, kurā ir cietas daļiņas, tā jāfiltrē pie sūkņa plūsmas caurules ieejas.
2. Novērst demagnetizāciju
(1) Magnētiskā sūkņa griezes momentu nevar izveidot pārāk mazu.
(2) Tas jādarbina noteiktos temperatūras apstākļos, un vidējai temperatūrai ir stingri aizliegts pārsniegt standartu. Uz magnētiskā sūkņa izolācijas uzmavas ārējās virsmas var uzstādīt platīna pretestības temperatūras sensoru, lai noteiktu temperatūras paaugstināšanos gredzena zonā, lai tas varētu signalizēt vai izslēgties, kad temperatūra pārsniedz ierobežojumu.
3. Novērst sauso berzi
(1) Tukšgaita ir stingri aizliegta.
(2) Ir stingri aizliegts evakuēt barotni.
(3) Kad izplūdes vārsts ir aizvērts, sūknis nedrīkst darboties nepārtraukti ilgāk par 2 minūtēm, lai novērstu magnētiskā izpildmehānisma pārkaršanu un atteici.